YÖNETİM

Gönül TALU

Yönetim Kurulu Başkanı

TALU İnşaat’ın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Sayın Gönül Talu, Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini 2019 yılı sonuna kadar 30 yıldan fazla bir süre yürüttü. Sektördeki 50 yıllık tecrübesi boyunca, daha önceleri ise Genel Müdürlük ve çeşitli yöneticilik pozisyonlarında çalıştı.

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Yüksek Danışma Kurulu üyesi olan Sayın Talu, Lisans ve Yüksek Lisans derecelerini İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden aldı.

Burak TALU

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Sayın Burak Talu TALU İnşaat’ın Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

2007-2019 yılları arasında, Doğuş İnşaat Grubu’nda İcra Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve CEO görevlerini üstlendi. 2004-2008 yılları arasında Doğuş İnşaat Ukrayna Başkanı, 2001-2004 yılları arasında Doğuş İnşaat İş Geliştirme Koordinatörü olarak görev yaptı.

1999-2001 yılları arasında Doğuş Grubu start-up şirketi olan İXİR’in Başkan Yardımcılığını üstlendi. 1997 yılında Doğuş Holding’te Strateji ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı.

Sayın Talu, lisans eğitimini 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden alarak, 1996 yılında Boston College’dan MBA Yüksek Lisansını tamamladı.

Burak Talu, Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkan Yardımcısı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda (DEİK) Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) İcra Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ömer TALU

Yönetim Kurulu Üyesi

Sayın Ömer Talu, Talu İnşaat Yönetim Kurulu üyesidir.

2005-2019 yılları arasında Doğuş Grup’da İş Geliştirme, Finans, Bütçe ve Raporlama, ve Başkan Danışmanlığı dahil çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev aldı. 2002-2005 yılları arasında Sabancı Piyale, 1996-2002 yılları arasında Detroit’teki General Motors Corporation’da çeşitli finansal pozisyonlarda çalıştı. 1996 yılı Michigan Üniversitesi Yönetim ve Ekonomi lisans mezunudur.

Doğan TALU

Genel Müdür

Talu İnşaat Genel Müdürü Doğan Talu, daha önce 1989-2019 yılları arasında Doğuş İnşaat bünyesinde yurt içi ve yurt dışında çok sayıda projede saha mühendisliği, Proje Müdürlüğü, Alt Yapı İşleri Proje Direktörlüğü pozisyonlarının ardından Alt Yapı Projelerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini 2019 yılına kadar sürdürmüştür. Sayın Doğan Talu, Fırat Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Mezunudur.

Selahattin KOLAŞİNLİ

Teknik Danışman

Talu İnşaat  Makine, Satınalma ve Lojistik alanlarında Teknik Danışmanlık yapan Selahattin Kolaşinli 1985-2019 yılları arasında Doğuş İnşaat bünyesinde Makine Müdürlüğü ve Makine İkmal ve Satınalma Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 1977-1985 yılları arasında Karayolları Genel Müdürlüğünde görev yapan Sayın Kolaşinli, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği 1977 yılı mezunudur.

Taha Özdilek

Genel Müdür Yardımcısı

Muhammed S. KÖPRÜCÜOĞULLARI

Mali İşler ve Finans Direktörü

Talu İnşaat Finans ve Mali İşler Direktörü Muhammed Saim Köprücüoğulları , 2009-2020 yılları arasında Doğuş İnşaat bünyesinde Mali İşler Müdürlüğü, Muhasebe, Bütçe ve Raporlama, Finans, bölümlerinde çeşitli pozisyonlarında çalıştı. Kariyerine HSBC Bank A.Ş’de başlayan Sayın Köprücüoğulları, İnönü Üniversitesi İktisat Bölümü Mezunudur.

TUBA BAYSAL YEŞİLDAĞ

Teklif ve Sözleşmeler Direktörü

Talu İnşaat; Teklif ve Sözleşmeler Direktörü Tuba Baysal Yeşildağ lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde ve yüksek lisansını Yapı İşletmesi bölümünde tamamlamıştır. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Adalet Bölümü’nü bitirmiştir. 2007-2012 yılları arasında Alarko Taahhüt Grubu’nun metro projelerinde, 2013-2021 yılları arasında Doğuş İnşaat’ın metro projelerinde Sözleşme Uzmanı ve Sözleşme Müdürü pozisyonlarında görev almıştır. 2021 yılından bu yana Talu İnşaat bünyesinde görev yapmaktadır

 

Özer KUTLAY

Elektromekanik İşler Direktörü

 

Talu Elektromekanik İşler Koordinatörü Özer Kutlay, 1994-2012 yılları arasında TCDD Teşkilatı bünyesinde teknik personel olarak çalışmış, akabinde 2012-2021 yılları arasında, raylı sistem projelerinde faaliyet gösteren yabancı ve yerli firmalarda yerel proje müdürü, E&M şef, E&M müdürü, proje müdür yardımcısı ve yapım direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Özer Kutlay, Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği mezunudur.