Yönetim Kurulu

gonul_talu_portre

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Gönül Talu

TALU İnşaat’ın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Sayın Gönül Talu, Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini 2019 yılı sonuna kadar 30 yıldan fazla bir süre yürüttü. Sektördeki 50 yıllık tecrübesi boyunca, daha önceleri ise Genel Müdürlük ve çeşitli yöneticilik pozisyonlarında çalıştı.

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Yüksek Danışma Kurulu üyesi olan Sayın Talu, Lisans ve Yüksek Lisans derecelerini İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden aldı.

Burak-Talu

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Burak Talu

Sayın Burak Talu TALU İnşaat’ın Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

2007-2019 yılları arasında, Doğuş İnşaat Grubu’nda İcra Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve CEO görevlerini üstlendi. 2004-2008 yılları arasında Doğuş İnşaat Ukrayna Başkanı, 2001-2004 yılları arasında Doğuş İnşaat İş Geliştirme Koordinatörü olarak görev yaptı.

1999-2001 yılları arasında Doğuş Grubu start-up şirketi olan İXİR’in Başkan Yardımcılığını üstlendi. 1997 yılında Doğuş Holding’te Strateji ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı.

Sayın Talu, lisans eğitimini 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden alarak, 1996 yılında Boston College’dan MBA Yüksek Lisansını tamamladı.

Burak Talu, Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkan Yardımcısı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda (DEİK) Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) İcra Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Omer-Talu

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Ömer Talu

Sayın Ömer Talu, Talu İnşaat Yönetim Kurulu üyesidir.

2005-2019 yılları arasında Doğuş Grup’da İş Geliştirme, Finans, Bütçe ve Raporlama, ve Başkan Danışmanlığı dahil çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev aldı. 2002-2005 yılları arasında Sabancı Piyale, 1996-2002 yılları arasında Detroit’teki General Motors Corporation’da çeşitli finansal pozisyonlarda çalıştı. 1996 yılı Michigan Üniversitesi Yönetim ve Ekonomi lisans mezunudur.

Yönetim Kadrosu

Talu İnşaat Genel Müdürü Doğan Talu, daha önce 1989-2019 yılları arasında Doğuş İnşaat bünyesinde yurt içi ve yurt dışında çok sayıda projede saha mühendisliği, Proje Müdürlüğü, Alt Yapı İşleri Proje Direktörlüğü pozisyonlarının ardından Alt Yapı Projelerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini 2019 yılına kadar sürdürmüştür. Sayın Doğan Talu, Fırat Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Mezunudur.

Talu İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Keskinkılıç, daha önce 2013-2019 yılları arasında Ayson Geoteknik’ de Genel Müdür, 2000-2013 yılları arasında Doğuş İnşaat bünyesinde altyapı, üst yapı projeleri, baraj inşaatı ve deniz yapıları projelerinde, hem Türkiye’de hem yurt dışında yönetim pozisyonlarında çalıştı. Profesyonel kariyerine Adana-Gaziantep Otoyolunda Altyapı, Üstyapı, Büyük Sanat Yapıları ve Teknik Ofis Şefi olarak başlayan Sayın Keskinkılıç, Fırat Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Mezunudur.

Talu İnşaat  Makine, Satınalma ve Lojistik alanlarında Teknik Danışmanlık yapan Selahattin Kolaşinli 1985-2019 yılları arasında Doğuş İnşaat bünyesinde Makine Müdürlüğü ve Makine İkmal ve Satınalma Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 1977-1985 yılları arasında Karayolları Genel Müdürlüğünde görev yapan Sayın Kolaşinli, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği 1977 yılı mezunudur.

Talu İnşaat Finans ve Mali İşler Direktörü Muhammed Saim Köprücüoğulları , 2009-2020 yılları arasında Doğuş İnşaat bünyesinde Mali İşler Müdürlüğü, Muhasebe, Bütçe ve Raporlama, Finans, bölümlerinde çeşitli pozisyonlarında çalıştı. Kariyerine HSBC Bank A.Ş’de başlayan Sayın Köprücüoğulları, İnönü Üniversitesi İktisat Bölümü Mezunudur.

Talu İnşaat İş Geliştirme ve İhale Direktörü Muhammed Yasir Akdaş, 2011-2020 yılları arasında Doğuş İnşaat grup firmalarında proje ve merkez ofis bünyesinde Teklif Mühendisi, Proje Teknik Ofis Müdürü, İş Geliştirme ve Teklif Müdürü pozisyonlarının ardından, Deniz İşleri departmanı Teknik Müdür görevini 2020 yılına kadar sürdürmüştür. 2007-2011 yılları arasında Üst Yapı projelerinde çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Kariyerine Saha Mühendisi olarak başlayan Sayın Aktaş, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunudur.

Talu İnşaat Deniz İşleri Direktörü Mehmet Aydın, 2014-2020 yılları arasında Doğuş İnşaat ve Ayson Geoteknik bünyesinde Deniz İşleri Direktörlüğü ve Proje Müdürlüğü, 2013-2014 yıllarında Güçlen İnşaat bünyesinde Genel Müdür, 1992-2013 Bektaşoğlu İnşaat’ da Proje Müdürlüğü, Şantiye Şefi, Teknik Ofis Mühendisliği görevlerinde bulunmuştur. Kariyerine Saha Mühendisi olarak başlayan Sayın Aydın, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve yine aynı üniversitenin Yüksek İnşaat Mühendisliğinden mezundur.

© Talu İnşaat 2020
Her Hakkı Saklıdır.